Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Mayıs 2024 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 420854
8/30/2007

Açıköğretim Kayıt tarihleri ve Kayıt İşlemleri

Açıköğretim Kayıt tarihleri ve Kayıt İşlemleri
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

Açıköğretim – İktisat – İşletme Fakülteleri 2007-2008 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt işlemleri aşağıda anlatıldığı şekilde yapılacaktır:

1. 2007 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adayların,
2. Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında;
• 2005-2006 öğretim yılı, yıl sonu veya bütünleme sınavında başarılı olup 2006-2007 öğretim yılında kayıt
yaptırmayan öğrenciler ile,
• 2006-2007 öğretim yılı, yıl sonu sınavında başarılı olan öğrencilerin,
3. Sınıf Öğretmenliği Lisans Tamamlama Programına başvuru hakkı bulunan adayların,
4. Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programına başvuru hakkı bulunan adayların,
5. Jandarma Meslek Eğitimi Ön Lisans Programına başvuru hakkı bulunan adayların,
“İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

Adayların kayıt işlemleri, “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

İnternet başvurusu http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

İnternet başvuru işlemleri; 24 Eylül 2007 Pazartesi günü başlayıp 19 Ekim 2007 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız.

Yukarıdaki mazeretleri veya benzerlerini ileri sürerek süre uzatımı istenemez. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt hakkını kaybederler. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

Adaylar, İnternet başvuru işlemi ile oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi” nin yazıcı dökümünü alarak, adreslerine postalanan ve http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanmakta olan “2007-2008 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak kayıtlarını AÖF bürolarında yaptıracaklardır.

Kayıt işlemleri;

24 Eylül 2007 Pazartesi günü başlayacak, 15 Ekim 2007 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 16-19 Ekim 2007 tarihleri arasında mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Kayıt için adayların 24 Eylül - 15 Ekim 2007 tarihleri arasında Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar ise 16-19 Ekim 2007 tarihleri arasında mazeretlerini kanıtlayan resmi belge ile kayıtlarını yaptıracaklardır. Mazeretli kayıt tarihleri içerisinde mazeretleri halen devam edenlerin kayıtlarını, tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile mazeret belgesini büroya getiren yakınları yaptırabilecektir. 19 Ekim 2007 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

29 Eylül ve 06 Ekim 2007 Cumartesi günleri AÖF Büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz. Belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler.

Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt belgelerini Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne, uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan fakültelere, Üniversitemizin bir başka birimine veya başka kurumlara posta ile gönderen adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacak ve belgelerinin kaybından Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır.


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional