Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Mayıs 2024 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 333142
7/10/2009 3:13:11 PM

2009 SBS sonuçları açıklandı

2009 SBS sonuçları açıklandı
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

Bu gün http://www.meb.gov.tr, ve http://e-Okul.meb.gov.tr adreslerinde yayınlanacak olan Ortaöğretime Yerleştirme Puanları (OYP), Öğrencilerimizin 7. ve 8. sınıflarda aldıkları SBS ve Yılsonu Başarı Puanlarının kılavuzda belirtilen hesaplama biçimine uygun olarak hesaplanmasıyla elde edilmiştir. Daha önce sistemde yer alan Davranış Puanı yargı tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı sebebiyle değerlendirme dışında tutulmuştur.
 
    
Ortaöğretim Yerleştirme Puanları (OYP), sisteme yeni geçilmiş olması sebebiyle öğrencilerimizin iki yıllık performanslarını yansıtmaktadır. Bu yıldan sonra üç yıllık performans değerlendirmeleri ile puan hesaplaması yapılacaktır.
     
Özellikle daha sonra açıklanacak olan 6. ve 7. sınıf SBS puanları öğrencilerimizin bir sonraki yıllarında başarılarının artırılması için önemli bir veri olarak görülmelidir.
     
Öğretmenlerimiz ve velilerimiz, öğrencilerin SBS sonuçlarının detayını e-okul sisteminden görebileceklerdir. Bu veriler ışığında tam öğrenilmeyen ya da eksik kalan konular tamamlanarak öğrencilerimizin başarılarını artırmalarına imkân verilmiş olacaktır.
     
Ortaöğretime Yerleştirme Puanından (OYP) 196 ve daha üstü puan alarak tercih yapma hakkı elde eden öğrencilerimizin velileri, 13 Temmuz 2009 Pazartesi gününden itibaren 17 Temmuz akşamına kadar, http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya http://e-Okul.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak bir defalık 12 okul tercihi yapacaklardır.
     
II. Yerleştirme ve daha sonraki yerleştirme işleminde de aynı tercihler geçerli olacaktır. Bu puanlarla e-Kılavuzda da belirtildiği gibi
           
* Fen Liselerine,
* Sosyal Bilimler Liselerine,
* Anadolu Liselerine,
* Anadolu Teknik Liselerine,
* Anadolu Meslek Liselerine,
* Anadolu Öğretmen Liselerine,
* Anadolu İmam-Hatip Liselerine,
* Anadolu Sağlık ve Sağlık Meslek Liselerine,
* Adalet Meslek Liselerine,
* Anadolu Tarım ve Tarım Meslek Liselerine,
* Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine
* Özel Fen liseleri, Anadolu Lisesi Programı uygulayan Özel Liseler ile Özel Meslek Liseleri ve Özel Fen ve Teknoloji Lisesine yerleştirme yapılacaktır.

 

Tercihlerin yetenek, puan, kontenjan sayısı ve mesafeler dikkate alınarak yapılması yaralı görülmektedir. Bu tercihlere göre yapılacak olan yerleştirme sonuçları 24 Temmuz 2009 tarihinde Bakanlığımız internet adresinden yayınlanacaktır. I.Yerleştirme sonrası II. Yerleştirme işlemi 15 Ağustos 2009 tarihinde tercihinde yükselme işlemi 01 Eylül 2009 tarihinde yapılacaktır. Böylelikle yapılacak olan 3 ayrı yerleştirme işlemi sonrasında kontenjanların tamamının doldurulması hedeflenmekte olup, Veli, Okul yöneticileri ve diğer ilgililerin kılavuzda yer alan hususları iyi incelemelerini gerekmektedir.

Bu yıl 6. sınıflarda 1.06.052 Öğrenci, 7. sınıflarda 1.029.109 Öğrenci 8. sınıflarda 1.011.211 öğrenci sınava katılmıştır. Geçen yıl 7. sınıf SBS' de bütün soruları 61 öğrencimiz doğru yaparak tam puan almış iken bu yıl 8. sınıfa devam eden aynı öğrencilerimizden 67 si bütün soruları doğru yapmıştır. Ancak 5 Öğrenci hem geçen yıl hem de bu yıl bütün soruları doğru cevaplandırmıştır. Yılsonu Başarı Puanları da değerlendirmeye katılarak oluşturulan sınıf puanlarına dayalı olarak ortaya çıkan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı sonucuna göre 978.061 öğrenci 196 puan barajını geçerek tercih yapma hakkını elde etmişlerdir.

Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) sıralamasına göre:

Birinciliği;
* İstanbul Üsküdar Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulundan CANSU GÜNGÖR,
* Ankara  Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulundan YAHYA ERTUĞRUL GEÇKİL,
* Malatya Yeşilyurt Özel Rahime Batu İlköğretim Okulundan MELİH ALTAY 500'er Puan ile

İkinciliği;
* Isparta Özel Altınbaşak Bedri Ayhan İlköğretim Okulundan BURAK ŞAHİNOĞLU 499,253 Puan ile

Üçüncülüğü,
* Adana Özel Çukurova Bilfen İlköğretim Okulundan HATİCE NUR EKEN,
* Gaziantep Şehitkâmil Özel Gaziantep Koleji Vakfı İlköğretim Okulundan MERVE ÖZZORLU,
* Bursa Mudanya Özel Emine Örnek İlköğretim Okulundan CANSU YAVAŞCAOĞLU
* İstanbul Kadıköy Özel Atacan İlköğretim Okulundan NUR SENA ÇAĞATAY 498,500 Puanla
paylaşmışlardır.


Okuyucu Yorumları

Yorum
Gönderen: fırat
ne oluyo şu devlede sbs ye girdik 6 da sbs sonucuna bakıyom yok

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional